Menu

Biodynamické masáže

Terapeutická práce s dotekem vychází z principů biodynamické psychologie a body-psychoterapie, což je směr psychoterapie zaměřené na tělo, který založila norská psycholožka a fyzioterapeutka Gerda Boyesen.

Biodynamická masážSměr vychází z poznatku, že v našem těle jsou uloženy všechny naše emoční zkušenosti, často ve formě chronických napětí, která omezují naši živost a dobrý životní pocit. Terapeutickou prací s dotekem jsou pak míněny především biodynamické masáže a masážní ošetření, která se zaměřují nikoliv (jen) na rozmasírování ztuhlých svalů, ale na celkové energetické přeladění organismu a rozproudění živosti v něm, a v tomto smyslu působí terapeuticky. Přitom v souladu s přesvědčením humanistické psychologie pracujeme s konceptem sebeúzdravných sil v člověku.

Masážní ošetření uvede do chodu tyto sebeúzdravné síly, které mohou nastavit novou rovnováhu v organismu. Některá z těchto masážních ošetření jsou blízká tomu, co běžně nazýváme masáží (dotek přímo na kůži za použití oleje), u některých pracujeme na oblečeném člověku a používáme např. i různé manipulace s končetinami s cílem uvolnit zadržované napětí v kloubech a dalších místech těla.

Převzato ze stránky výcviky.cz