Menu

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je velmi jemná, neinvazivní technika. Tato terapie je určena všem lidem od novorozenců počínaje po seniory konče. Ošetření je vhodné i pro (těžce) zdravotně handicapované.

Principem této terapie je vyšetření mobility (pohyblivosti) kraniosakrálního systému, do kterého zahrnujeme lebku (kranium),  mozkový membránový systém, mozkomíšní tekutinu, celá páteř, včetně ošetření kosti křížové (sakrum).

Cvičeným hmatem otestuji mobilitu vašich jednotlivých částí kraniosakrálního systému a jestliže diagnostikuje v systému omezení (restrikce) a patologie, které brání zdravým a přirozeným funkcím organismu, velmi jemně systém koriguji, abych podpořil vaše vnitřní zdraví.  Veškeré používané manipulační techniky nepřesahují tlak nebo tah 5 gramů, což představuje hmotnost pětikoruny. Pro nastolení harmonie vašeho organismu využívám autoregulační schopnosti organismu klienta. Závěrem každé terapie je celková integrace systému.Tímto postupem je terapie naprosto bezpečná.

Kraniosakrální terapie nemá až na naprosté výjimky (např. aktuální krvácení do mozku) žádné kontraindikace. Terapii můžete využít při častých migrénách, bolestech bederní páteře, ale i také horečky, či alergiích apod.

Chcete-li vědět o metodě více, podívejte se na krátké video.

Následující otázky Vám pomohou se rozhodnout, zda-li přijít a zažít si okamžik bez bolesti.

  • Trápí Vás chronická bolest zad, či celého organismu?
  • Trpíte pravidelnými migrénami?
  • Víte, že můžete uvolnit své emoční bloky skrze své tělo?
  • Víte, jak můžete využívat svých vnitřních zdrojů?
  • Chcete podpořit procesy vnitřního uzdravování?